GİYOTİN CAM SİSTEMLERİ

 

Giyotin Cam Sistemler, sık kullanılan cam sistemlerinden farklı olarak dikey hareket etmesi sebebiyle ayrıcalık yaratmaktadır.

Genellikle teras, cafe, restoran, işyerleri gibi mekanlarda kullanılan giyotin cam sistemleri, özel tasarımı ile mekanlara kesintisiz panorama imkanı sunmaktadır.Dinamik yapısı ile görüş alanını sınırlamadan kullanıcıları geniş manzaralar ile buluşturmaktadır. Kolay kullanımı ile doğaya yakın üst düzey konfor sağlamakta, güçlü dizaynı ve zengin renk yelpazesiyle mekanlara kusursuz çözümler sunmaktadır.

Kusursuz dizaynı, uzaktan kumandalı kolay kullanımı ile ortama değer katan giyotin cam sistemleri, üst düzey ısı yalıtımı, ses izolasyonu gibi konularda da fayda sağlayarak dört mevsim güvenle kullanım imkânı sunmaktadır.

Giyotin cam sistemleri ileri teknoloji ile desteklenmiş özel tasarımı, cam panellerin şık ve estetik görünümü, modern ve zarif hatlarıyla fark yaratmakta, tüm bu özellikleriyle kendisinden beklenen görsel ve fonksiyonel tüm beklentileri en üst düzeyde karşılamaktadır.

Teknik Bilgiler

Sistemdeki alt panel cam sabit olduğu için kapalı konumda korkuluk görevi görmektedir. Sistem 1 sabit +2 hareketli olarak tasarlanmıştır. Sistemin maksimum ölçüleri 330cm x 300cm veya 380cm x 250cm’dir. Sistemin hareketi istenilen yükseklikte durdurularak ihtiyaca göre kullanım imkanı sağlamaktadır. Büyük ölçülerde camdaki esnemeyi minimuma indirgemek için destekli profil kullanılmaktadır. Giyotin cam sistemi otomatiktir. Standart olarak uzaktan kumanda ile kontrol sağlanmaktadır. Ayarlanabilir cam seviyeleri sayesinde ters rüzgara karşı etkin koruma sağlamaktadır. Sistemde 8x8cm ebatlarında alüminyum dikme profiller kullanılmaktadır. Sistemde 12x17cm ebatlarında üst dikme profil kullanılmaktadır. Sistemde opsiyonel olarak ısıcam kullanılarak ısı yalıtımı yüksek seviyede koruma sağlanmaktadır. Cam ile sistemin entegrasyonu özel poliüretanlı yapıştırıcı ile sağlanmaktadır. Sistemin hareketini sağlayan özel kayış sistemi, diğer hareketli camlarda kullanılan sistemlere göre daha fazla mukavemetli olmasından dolayı uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Sisteme dahil edilen denge ağırlığı hareket esnasında cama stabil hareket imkanı vermekte ve sistemin daha sessiz çalışmasını sağlamaktadır. Giyotin Seride kullanılan camlar 8mm ve 10mm kalınlığında ve temperlidir. Alternatif renk seçenekleri mevcuttur. Opsiyonel olarak ısıcam tercihi sunulmaktadır. Sistemin kanat başına m² ağırlığı 30-35 kg aralığındadır. Sistemdeki tüm alüminyum profiller elektrostatik toz boya ile boyanabilmektedir. Sistemde, Türkiye’de ve Avrupa’da sektöründe öncü Şişecam’a bağlı Trakya Cam Sanayii A.Ş.firması tarafından üretilen camlar kullanılmaktadır. Camlar, uygulama yapılacak mekanın konseptine uygun farklı renklerde alternatifler sunmaktadır. Camlar uluslararası standartlara uygun olarak üretilmekte olup, gerekli tüm kalite belgeleri ve sertifikaları mevcuttur.

Motor Sistemi

Motor Sistemi Haus Free, ürünlerinde Somfy ve Becker marka tente motorları kullanır. Somfy ve Becker motorlar Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş, dünya standartlarında geçerli kalite belgelerine sahiptir. Motorlar, tüm ürünlerimize entegre olabilecek uygunlukta olup, üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamı uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Akıllı motorlar ile pergola kolaylıkla ve pratik bir şekilde kumanda edilebilir. Motorların teknolojisi sayesinde bir engel algılandığında, üst tavan örtüsü tamamen gerildiğinde tente kendiliğinden yumuşakça kapanır. Böylelikle tentenin ve kumaşın uzun süre dayanıklılığını korur. Birden fazla tente sisteminin kontrolü tek bir çoklu kumanda ile sağlanabilir. Böylece kullanımda pratik çözüm sunar.

Garanti

Garanti Giyotin Cam Sistemlerimiz, belirtilen kullanıcı hataları haricinde 2 yıl süre ile garanti kapsamındadır.

 

 

Giyotin Genel Bilgiler

* Kayışlı Sistem: İçinden çelik teller geçen kayış yardımıyla motordan aldığı kuvvetle sistemi çalıştırır.

Kayışlar mevsim sıcaklıklarına bağlı olarak zaman içerisinde genleşip gerilebilir. Bu da sistemde arızalara sebebiyet verebilir.

* Zincirli Sistem: Zincir yardımıyla sistem hareket ettirilir.

Zincir atması gibi sıkıntılar nadiren de olsa gözükebilir.

*Yükseklik 3000 mm’ye kadar olmalıdır. Bundan fazla yükseklikler için sistem uygun değildir.

* Tek cam kullanıldığında her 3500 mm’de çift cam kullanıldığında da her 3200 mm’de bir bölünmelidir.

* Sisteme yük bindiğinden ölçüden bağımsız olarak 120 N’luk motor kullanılır.

 

 

GUILLOTINE GENERAL:

* Belt System: There are iron wires inside of the bet. The system works with the power coming from the belt provided by the motor.

The belt can enlarge due to the climate change. This may cause malfunction in the system.

* Chained system: The system works with a chain.

* The height can be 3000 mm max. The system is not accordable with heights more than that.

* The front of the system must be divided in every 3500 mm. This measure is 3200 mm when double glass is used in the system.

* 120 V motor is used in the system so that it can carry the weight easiser.

MOTORISATION

* The motorization system is fully hidden in the top part of our frame and only requires a height of 12 cm. The maximum driving force is 120N.

* It can be controlled with remote control or via mobile phone applications.

* For safety, the system stops if there is an obstacle. The motorization system is also available for the curved and guillotine solutions.

 

RESİM GALERİ

VİDEO GALERİ