SÜRGÜ CAM SİSTEMLERİ

 

Sürgü Cam Sistemler, eşikli veya eşiksiz olarak uygulanmakta, dekoratif görünümü ve pratik kullanım özellikleri ile göz doldurmaktadır.Kullanım alanının daha kısıtlı olduğu yerlerde sıkça tercih edilen bu sistem , yatay olarak hareket ederek az alanda çalışma imkanı yaratmakta, bu sayede kullanımı pratik hale getirmektedir.

Ev, işyeri , cafe, restaurant vb mekanları dış çevreyle buluşturan , açık alanların dört mevsim kullanılabilmesi için uygun ortam yaratan, modern görüntüsü ile estetik katan, kullanıldığı yere ferahlık katan bir sistemdir.Kapalı halde rüzgar,ses,toz,kar,fırtına vb dış etkenlerden tam koruma sağlayarak , ısı ve ses yalıtımına da faydalı olmaktadır.

Yatay veya dikey kayıtlara bağlı kalmadan hareket kabiliyetine sahip olan bu sistemler, eşsiz bir görsel bütünlük sağlarken, manzara ve görüntüden asla ödün vermez.Ergonomik tasarımı ve tamamen katlanabilen yapısı ile dört mevsim kullanıma elverişlidir.Panellerin sağa, sola veya her iki yöne kolayca açılması özelliği sayesinde yer kaplamadan üstün performans sağlamaktadır.

Sürgülü Cam Sistemleri ,zarif yapısı ile mekanlarınıza prestij katarken, konseptinize uygun profil ve cam renk seçenekleri ile dekoratif olarak da katkı sağlamaktadır. Dış manzara kapanmadan ortamın keyfine varmanıza imkan tanıyarak, sağladığı konfor ile sizlere farklı deneyimler sunmaktadır.

Garanti

Garanti Sürme Cam Sistemleri ,belirtilen kullanıcı hataları haricinde 2 yıl süre ile garanti kapsamındadır.

 

 

Teknik Bilgiler 

Sürme Seri Sistemler eşikli veya eşiksiz olarak uygulanabilmektedir. Zeminle görsel olarak bütünlük sağlaması ve giriş-çıkışın yoğun olduğu yerlerde rahat geçiş imkanı sağlaması açısından 7 mm yüksekliğinde eşiksiz alt kasa profili alternatifi sunmaktadır. Zemin girişli mekanlarda su sızıntısı,rüzgar ve olumsuz hava şartlarından dolayı oluşabilecek dış etkenlere karşı 5 cm yüksekliğindeki eşikli alt kasa profili ile yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Dış mekan için maksimum 2500 mm yükseklik ve her kanat için 1100 mm genişlik uygun görülmektedir İç mekan için maksimum 3000 mm yükseklik ve her kanat için 1200 mm genişlik uygun görülmektedir Sonsuz kanat sayısı uygulanmaktadır. Kanatlar rayın kendi içerisinde hareket edip içeri katlanmadığı için her türlü perde uygulamasına müsaittir. Köşe takozları sayesinde su tahliye özelliği vardır. Sistem alt tekerleri ayarlı olduğundan dolayı her türlü terazisiz ortamda çalışabilmektedir. Sistem her türlü terazisiz ortamda çalışmasının yanında alt tekerler kendi kendini teraziye almaktadır. Her türlü dönüşlü balkonlarda uygulama özelliği (oval balkonlar hariç) vardır. Kanatlar birbirini özel çekme kapakları sayesinde götürmektedir. Contalar alüminyum ve kıl fitil olduğundan sararma, çıkma v.b. gibi sorunları yoktur. Sürme Seride kullanılan camlar 8mm kalınlığında ve temperlidir.Alternatif renk seçenekleri mevcuttur. Sistemin m² ağırlığı 25-30 kg aralığındadır. Sistemdeki tüm alüminyum profiller elektrostatik toz boya ile boyanabilmektedir. Sistemde, Türkiye’de ve Avrupa’da sektöründe öncü Şişecam’a bağlı Trakya Cam Sanayii A.Ş.firması tarafından üretilen camlar kullanılmaktadır. Camlar, uygulama yapılacak mekanın konseptine uygun farklı renklerde alternatifler sunmaktadır. Camlar uluslararası standartlara uygun olarak üretilmekte olup, gerekli tüm kalite belgeleri ve sertifikaları mevcuttur.