ZİP PERDE

 

Zip Perde; son derece dayanıklı, kullanımda pratik ve görsel açıdan da modern ve şık görüntüsü ile uygulandığı mekâna sonsuz fayda sağlayan bir otomatik perde sistemidir.

Yaz aylarında yoğun güneş enerjisinden korunmak için, ideal bir iç mekân iklimi yaratmak için tasarlanmıştır.

Geniş kullanım alanlına sahip zip perde, teknoloji ve hayal gücünün bir araya gelmesiyle tasarlanmıştır.

Zip Perdenin alüminyum çerçevesi dört mevsim iklim koşullarına mukavemet gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Isı kontrolü ile tasarrufa da katkıda bulunan zip perde, kullanıcıya kendisinden beklenen tüm faydaları sağlamaktadır.

Zip Perde, iç ve dış mekanlarda dekorasyona uygun renklerde üretilerek her türlü mimari yapıya uyum sağlamaktadır.

Teknik Bilgiler

Teknik Bilgiler Sisteme entegre edilmiş fermuar sistemi ile kumaşın yukarı aşağı doğru kusursuz şekilde hareketi sağlanmaktadır.

Fermuar sistemi ile, perdenin olumsuz hava şartlarında yerinden çıkma riski ortadan kaldırılmıştır. Perdenin kılavuzlara kilitlenmesi ile oluşabilecek boşluk önlenmektedir.

Alüminyum enjeksiyon döküm parçalar kullanılmaktadır. Alüminyum ekstruzyon profiller kullanılmaktadır.

Elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır.(RAL katalogu renkleri)

Sistemde kullanılan tüm bağlantı vida ,cıvata ve pimleri paslanmaz INOX’tur.

Özel ölçüye göre üretim yapılmaktadır. Yükseklik maksimum 2.20 mt olmak üzere, 12 m² büyüklüğe kadar tek parça yapılabilmektedir.

Ürünü tamamlayıcı nitelikte, özel olarak imal edilmiş plastik kapaklar kullanılmaktadır.

Kumaşı ve mekanizmayı dış etkenlerden koruyan tam kaset sistemi mevcuttur.

Motorlu, uzaktan kumandalı kontrol edilmektedir.

Screen (delikli kumaş) uygulanmaktadır.

Zip perde montajı için yüksek mukavemetli alüminyumdan imal edilen bağlantı elemanları kullanılır.

Dış iskeleti yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profillerden imal edilir.

Sistem içerisinde kullanılan uzaktan kumandalı motor sayesinde kumaş gerginliği ve rüzgara dayanıklılık sağlanmaktadır.

Ön alın profili yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profil olarak imal edilir. Bu profil 15×5 cm formunda, 1055 gr/mt ağırlığındadır. Gövde profilleri montaja uygun yüksek kaplı demir (opsiyonel) ve boyalı bağlantı elemanları kullanılır.

Gövde profili, yan kanallar ve kumaş gerdirme alt çıtası olmak üzere 3 parçadan oluşmaktadır. Sistem motorlu olarak tasarlanmıştır.

Motor Sistemi

Motor Sistemi Haus Free, ürünlerinde Somfy ve Becker marka tente motorları kullanır. Somfy ve Becker motorlar Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş, dünya standartlarında geçerli kalite belgelerine sahiptir. Motorlar, tüm ürünlerimize entegre olabilecek uygunlukta olup, üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamı uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Akıllı motorlar ile Zip Perde kolaylıkla ve pratik bir şekilde kumanda edilebilir.

Garanti

Garanti Zip perdeyi oluşturan alüminyum aksamı, belirtilen kullanıcı hataları haricinde 2 yıl süre ile garanti kapsamındadır. Screen kumaşlar ithalatçı firma tarafından 2 yıl süre ile garanti kapsamındadır. Tentede kullanılacak motor ve otomasyon ürünleri ithalatçı firma tarafından 5 yıl süre ile garanti kapsamındadır.

 

VİDEO GALERİ