KATLANIR CAM SİSTEMLERİ

 

Katlanır Cam Sistemler, ev, iş yerleri ve diğer mekanlarda fonksiyonel ve şık ortamlar yaratmanın en estetik yoludur. Katlanır Cam, olumsuz hava şartlarında kapalı tutularak maruz kalınabilecek olumsuz dış etkenlere karşı etkin koruma sağlamaktadır.

Sıcak hava şartlarında ise tamamen açık tutularak açık mekan gibi faydalanılabilmektedir.Katlanır Cam Sistemleri ile mekanlardan dört mevsim boyunca en işlevsel şekilde yararlanılabilmektedir.

Sağlam ve güçlü yapısı ile ses ve ısı yalıtımına da katkıda bulunmaktadır.Çeşitli renk ve tasarımları ile mekanlarla uyumlu ve şık görünüm elde edilmektedir.Mimari tasarımları ,konseptinize uygun profil ve cam renk seçenekleri ile görsel olarak mekanlara değer katmakla birlikte, dış manzara kapanmadan ortamın keyfine varmanıza olanak sağlamaktadır.

Teknik Bilgiler 

Sistemde maksimum 2500 mm yükseklik uygulanmaktadır. (Referans olarak 2700 mm’ ye kadar da uygulanabilir) Sistemde bulunan her kanadın maksimum genişliği 600 mm`dir. Sistemde her kanat, çapı 31 mm olan 8 adet rulman ile taşınmaktadır. Kanatlarda kullanılan her kapak, mafsallı olduğundan her açıya göre kolay uygulanabilmektedir. Kullanılan rulmanların geniş ve çiftli olmasından dolayı kanatlar her açıdaki dönüşleri çok basit gerçekleştirmektedir. Kullanılan boynuz menteşelidir,katlanabilmektedir. Kullanılan kıl fitiller kanattan uygulamalıdır. Açılan kanatların rüzgârdan etkilenmemesine ve hareket etmesine engel olacak kilitleme görevi yapan stoper parça bulunmaktadır. Sistemde açılı dönüşlerde köşe aparatı montaj kolaylığı sağlamaktadır. Kilitleri ayarlı kilit olup rüzgarda açılmak gibi problemi yoktur. Contalar büyük H şeklinde kullanıldığı için conta aralarından su alma riskini azaltmaktadır. Kullanılan poliüretan yapıştırıcı, bakteri oluşumunu önleyen anti bakteriyel katkı maddesi içerir. UV katkılı conta sayesinde sararma sorunu en aza indirilmiştir. Katlanır Seride kullanılan camlar 8mm kalınlığında ve temperlidir. Alternatif renk seçenekleri mevcuttur. Sistemin m² ağırlığı 25-30 kg aralığındadır. Sistemdeki tüm alüminyum profiller elektrostatik toz boya ile boyanabilmektedir. Sistemde, Türkiye’de ve Avrupa’da sektöründe öncü Şişecam’a bağlı Trakya Cam Sanayii A.Ş.firması tarafından üretilen camlar kullanılmaktadır. Camlar, uygulama yapılacak mekanın konseptine uygun farklı renklerde alternatifler sunmaktadır. Camlar uluslararası standartlara uygun olarak üretilmekte olup, gerekli tüm kalite belgeleri ve sertifikaları mevcuttur.

Garanti

Garanti Katlanır Cam Sistemleri ,belirtilen kullanıcı hataları haricinde 2 yıl süre ile garanti kapsamındadır.

 

RESİM GALERİ